ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی و حقوق مالکیت معنوی، دارای جایگاه مهم در صنعت و تجارت و تحقیقات صنعتی است وعدم توجه به این موضوع حقوقی، موجب وارد آمدن ضرر و زیان جبران ناپذیری خواهدشد. بالعکس، میتواند مزایایی برای دارندگان آن نیز در پی داشته باشد.

ثبت طرح صنعتی 1

برای مثال فروش طرح صنعتی، که دارندگان گواهی ثبت  این  نوع اثر از حق واگذاری امتیاز  آن  نیز بر خوردار خواهند بود.

جلوگیری از تقلب ، که میتوان از سرقت آن اثر توسط  افراد دیگر جلوگیری کرد. از طرفی  با ثبت کردن طرح صنعتی هنگام بروز هرگونه مشکل یا دعاوی حقوقی، می‌توان به راحتی از حق خود دفاع کرد.

بهبود فروش محصولات، که افراد حقوقی از این طریق می‌توانند بر ارزش مالی محصولات خود اثر بسیاری بگذارند و میزان فروش خود را افزایش دهند.

اما موضوع مهم تر درک مفهوم طرح صنعتی است که  به هرگونه ترکیب خط و خطوط به همراه رنگ و طرح و شکل دو بعدی و سه بعدی که ترکیب و یا شکل یک فرآورده صنعتی را تشکیل دهد یا باعث ایجاد جذابیت محصول برای مصرف‌کننده شود، طرح صنعتی گفته می‌شود.

در واقعیت دلیلی که باعث میشود مصرف کننده محصولی را انتخاب کند، طرح زیبا و چشمگیر بودن آن می‌باشد. طرح های صنعتی موجب ایجاد جذابیت و تقاضای بیشتر ازسوی مصرف کننده می‌گردد . طرح صنعتی زمانی که اصیل و جدید باشد، قابل ثبت است .

ثبت طرح صنعتی 2

 

 

همچنین این موضوع بسیار مهم را درنظر داشته باشید  که انجام صحیح مراحل ثبت  از اهمیت به سزایی برخودار است. در واقع انجام این مراحل به صورت صحیح ، دقیق  و کامل در موفقیت آمیز بودن بسیار حائز اهمیت است.

چنانچه تصمیم به ثبت طرح های صنعتی دارید ، موسسه حقوقی ثبت آشنا با تکیه بر کارشناسان مجرب در ارئه خدمات ثبت طرح صنعتی ، ثبت برند ، شرکت و… شما را در این مسیر همراهی می‌کند .

برای ارائه مشاوره و خدمات از طریق تماس با ما  در ارتباط باشید.